Rosvot

jyri

1000 Sparks

Musiikkiblogi teeleivistä.
jyri@rosvot.fi

TPP_7645-200
 

Alice & June

Alice ja June kirjoittavat musiikista ja kaikesta sitä sivuavasta. Fanityttöily sallittua!
Two girls writing about music and all things similar.
alice@rosvot.fijune@rosvot.fi

mira
 

All Ears

Mira on pelkkänä korvana ilman genrerajoja tai kohderyhmiä.
A Helsinki-based music blog that’s been all ears since 2007.
allears@rosvot.fi

Antti Piirainen

Discreet

Tämä blogi on kvartääriluu: teemme tänään luusoppaa.

Eduardo Alonso

Glue

Tarkkailun kohteena paras suomalainen musiikki. Toisinaan myös muita tarinoita popista.
Keeping an eye on the best new music from Finland. Occasionally, posting other pop tales too.
glue@rosvot.fi

Jazzpossu

Jazzpossu

Jazzpossu on suomalainen jazz-blogi. Uusia julkaisuja Suomesta ja muualtakin, pääkaupunkiseudun jazz-tapahtumia ja muuta. Jazz!
jazzpossu@rosvot.fi

johannes

Johanneksen musiikkiblokki

Johanneksen musiikiblokki käsittelee lähinnä poppia. Johanneksen musiikkiblokki ei välttämättä ole ajankohtainen. Johanneksen musiikkiblokki on joskus ajankohtainen.
johannes@rosvot.fi

Tulensytyttäjä

#kovaapaskaa

Kirjoittaja on yksinkertaisesta elämästä ja musiikista nauttiva mies. Jos kirjoittajalle annettaisiin mahdollisuus räjäyttää internet, kirjoittaja räjäyttäisi internetin.
jukka@rosvot.fi

Amaizin

Kuuntelija

Valtavirtapoppia, indietä ja retronostalgiaa camp-kuorrutuksella.
kuuntelija@rosvot.fi

Markku

Maitohotelli

Uuteen musiikkiin keskittyvä blogi, jota kirjoitetaan kieli poskella, pilke silmäkulmassa ja luurit korvilla.
haavisto@rosvot.fi

Visa Högmander

musiikki = terapiaa

Hyviä juttuja laidasta laitaan usein tunteella ja totaalisesti vailla järkeä hehkutteleva musiikkihörhö.
visa@rosvot.fi

tarvainen

My career as a Jerk

Vaihtoehtomusiikin ympärille keskittynyt musiikkiblogi.
mtarvainen@rosvot.fi

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na Na Na

Tervetuloa kyytiin! Tahdon viedä teidät kaikki matkalle kohti musiikkia ja sen taakse, kohti ääretöntä ja sen yli.
joanna@rosvot.fi

miia

She’s not anyone

90-luvusta sekä ennen ja jälkeen. Cool Britannia, pop, rock.
Madchester, ska, mod. Tennarit, parkat, kauluspaidat.
shesnotanyone@rosvot.fi

Juhani
 

Slow Show

Turkulainen musablogi, jossa kuunnellaan, fanitetaan ja kirjoitetaan.
slowshow@rosvot.fi

 

lauri

Wincave

Blogi, joka kulki ennen nimellä No You Girls Never Know.
Biisejä, keikkoja, levyjä, hoppia, soulia, diskoa, elektroa ja brittipoppia.
lauri@rosvot.fi

Rosvot

Rikospaikka

Tarinoita kaltereiden takaa.
rosvot@rosvot.fi