Plutonium 74 ei petä koskaan! Elias Gould olisi myös aika mahtia nähdä livenä kaiken tän hypetyksen takia.

Pikaskaba: Voita liput Big City Nights -klubifestareille!
Huomenna ja lauantaina Ääniwallissa nähdään poikkeuksellisen kova kattaus kotimaisia bändejä, kun Big City Nights -klubifestari valtaa Vallilan kingeimmän keikkapaikan. Lavalle nousee esimerkiksi Suomen viihdyttävin live-bändi Sydän, sydän, joka julkaisi juuri pitkän hiljaiselon jälkeen uuden singlen. Biisi on tehty yleisön Facebookissa esittämien ehdotusten ja toiveiden perusteella. Myös biisin musiikkivideo tekstityksineen on sydänsydänmäiseen tapaan kaukana geneerisestä.
Perjantain ohjelmassa nähdään muutakin harvinaisempaa herkkua, kun viime vuonna tauolta palannut Underwater Sleeping Society soittaa toistaiseksi ainoan sovitun keikkansa ja Radiopuhelimien basson varressa keikkuu poikkeuksellisesti alkuperäinen kitaristi/basisti Jukka Kangas. Lisäksi lavalle nousee mm. Disco Ensemble -sivuprojektit Hisser ja Big Pharma.
Eikä lauantai ole yhtään sen hassumpi. Suomalaisen rapin huipulta on poimittu takuuvarmoja helmiä: viime kuussa uuden singlen julkaissut Noah Kin sekä aina-yhtä-ihana Gasellit, joiden edellinen Ääniwallin-keikka oli kovin hientuoksuinen ja loppuunmyyty. Myös Pasa nähdään lavalla pitkästä aikaa, ja keikalla kuultaneenkin runsaasti uutta materiaalia. Rytmikkäämpää meininkiä tarjoilevat mm. konkarit The Valkyrians ja Plutonium 74, ja illan päättää viime viikolla debyytti-ep:nsä julkaissut kirkkaasti loistava pop-lupaus Elias Gould.
Helkkarin hyvät bileet siis luvassa. Ja täällä olis tosiaan myös pari lippua pikaisessa jaossa yhdelle onnekkaalle ja hänen kaverilleen! Kerro kommenttikenttään, mikä tai mitkä viikonlopun esiintyjistä kiinnostavat eniten ja jätä mukaan mailiosoitteesi niin saatat saada huomenna aamulla iloisia voittouutisia. Aikaa osallistua on huomisaamuun (26.2.2016) klo 8 asti, jonka jälkeen voittajalle laitetaan välittömästi viestiä. Sähköpostiosoitetta käytetään ainoastaan voitosta ilmoittamiseen. EDIT: Kilpailu on päättynyt. Satunnaisgeneraattori oli tällä kertaa Rositan ystävä, onnea!
Tässä vielä listaus koko ohjelmasta:
PERJANTAI
20:00 Huuto!
20:30 DWNSTRS
21:15 Underwater Sleeping Society
22:15 Radiopuhelimet
23:15 Big Pharma
00:00 Sydän, Sydän
01:00 Hisser
LAUANTAI
19:30 Einar Lind
20:00 The Valkyrians
21:00 Noah Kin
22:00 Gasellit
23:00 Pasa
00:00 Plutonium 74
01:00 Elias Gould
Mikäli onni ei suosi, lippuja löytyy vielä Tiketistä. Kahden päivän liput vetelevät kirjoitushetkellä jo viimeisiään (kiirehdi!), mutta päivälippuja saa vielä edulliseen hintaan täältä.
Lisätietoja Big City Nightsista löytät täältä.
Lisää Rosvoissa:

112 kommenttia kirjoitukseen Pikaskaba: Voita liput Big City Nights -klubifestareille!
PASA & Plutonium 74 & Underwater Sleeping Society
Hisser, älytön. Sydän, sydän TIETTY! Gasellit toimii kans aina…Elias Gould on sika hot.
Gasellit ja Noah Kin :)
Gasellit, Elias Gould, Noah Kin <3
Sydän, sydän, Hisser ja Gasellit!
Plutonium 74 – soittavat niin harvoin keikkoja!
Sydän, sydän, gasellit <3
Hisser! Underwater Sleeping Society! Noah Kin!
Noah Kin, Gasellit ja Elias Gould!! :)
radiopuhelimet!
Radiopuhelimet ja The Valkyrians!
Einar Lind, Radiopuhelimet, Gasellit, The Valkyrians
Hisser, pasa ja elias gould
Underwater sleeping society, The Valkyrians ja Plutonium 74 muiden muassa!
Sydän Sydän ja Plutonium 74!
PASA ehdottomasti, lähes kaikki keikat on tullut käytyä katsomassa ja vihdoin pitkän tauon jälkeen pojat taas keikkailee. :)
Pasa ja Gasellit ;)
Elias Gould <3 ja Pasa, koska en oo koskaa nähny ja oon kuullu niin paljo siitä kuinka hyvä bändi se on :)
Pasa!!
Hisser!
Kyllä se nyt on niin, että Radiopuhelimet, Hisser ja Noah Kin kiinnostavat! Niin ja Underwater Sleeping Society myös!
”Radiopuhelimet on maailman paras bändi.”
Ehdottomasti mahtava Sydän Sydän! Ja mielestäni suomen kovin bändi ikinä; Underwater Sleeping Society!
Sydän, sydän ja Hisser ehdottomasti!
Ehdottomasti pitäisi nähdä uppee the valkyrians, joka pistää aina tanssit pystyyn! Ja hakea ihanaa, raivoisaa energiaa sydän sydämen keikalta! Nää ois miun top 2 bändiä :)
Pasa, Hisser, Plutonium 74, The Valkyrians ja onhan noita muitakin jotka kiinnostais :)
Sydärit ehdottomasti, Radiopuhelimet tottakai, Big Pharma myös, Plutoniumi on lauantain karkki!
sydärit ja hisser!!
Ehdottomasti Sydän, sydän sekä Plutonium 74!
Sydän, Sydän!
noah kin, elias gould, gasellit
<3, <3!
Hisser ja Underwater Sleeping Society :)
Underwater Sleeping Society ja Sydän, Sydän
UWSS & Plutonium 74!
Sydän, sydän ja PASA kiinnostaa eniten :,^)
Sydän sydän ja Plutonium 74 olis ihan mahtavaa nähdä livenä! :))
Radiopuhelimet ❤️
Sydän, sydän, Plutskut, Valkyrians, radiopuhelimet, gasellit, Ellu, USS… Oikeastaan kaikki!
sydän sydän!
Sydän,sydän,sydän,sydän,sydän,sydän,sydän,sydän.
Sydän, sydän tietenkin.
Helpompi olis melkeen luetella ne vähemmän kiinnostavat! Mutta poimitaan nyt ”pakon alla” UwSSoc, Sydärit ja Big Pharma.
Aijai Sydän sydän ja Plutonium 74 nipistelee sopivasti :P
Sydän, sydän ehdottomasti ❤
Lähinnä kaikki, mutta erityisesti suuri rakkauteni Sydän sydän <3 Enkä sitäpaitsi ole päässyt tanssimaan aikoihin, joten mikäpä olisi paras tahdittaja kuin Plutoniun seitennelonen.
Hisser & Gasellit
Sydän, sydän kiehtoo! Elias-hype pitää katsastaa. Gasellit, Pasa, Noah Kin, Valkyrians, Hisser.. Joo, eli kiinnostaa
Sydärit!!!!!! Plutonium ja radiopuhelimet.
Underwater Sleeping Society ja Huuto!
Sydän, Sydän!
No jos joku livenä niin sydärit!!! ja toki Radiopuhelimet ja Plutonium 74 ja…
Perjantailta – ja koko viikonlopulta – ehdottomasti eniten odotan legendaarista, jo menetetyksi luulemaani Sydän, Sydäntä! Lauantaina suurin into kohdistuu Plutonium74:ään. Suattaapi pistättää vähän tanssahduttamaan… Muita mielenkiintoisia esim. Underwater Sleeping Society, Huuto! ja Valkyrians. Kovat on kemut!
Noah kin, gasellit, pasa, sydän sydän, pasa, elias gould ja kaikki!! En kestä!!
Sydärit pitkästä aikaa, Radiopuhelimet ja oishan nuo Plutoniumit ja Gasellitki jees.
Pasa ja Sydän sydän ovat molemmat elelleet pitkään hiljaiseloa ja olisi mahtavaa nähdä mitä he ovat saaneet aikaiseksi!
Sydän, sydän & plutonium 74 & hisser & big pharma!!
Kyllähän ne on nuo sydän sydän meiningit mitkä paikalle vetäisee. Muut ehdottomat plutonium ja noah kin
plutonium 74 ja <3<3 ois huikee nähä livenä!
Sydän sydän ❤❤
Sydän, Sydän sekä Plutonium 74! Näiden vuoksi jaksaisi valvoa jopa tuonne pikkutunneille molempina iltoina.
Sydärit, hisser ja PASA
Sydärit!
Sydän Sydän. Ei noi Discojäpien teknotkaan tsekkaamatta jäis.
Sydän sydäntä tulisin kuuntelemaan! Mun elämä riippuu vielä ohuilla langoilla yleisesti tunnustetussa todellisuudessa, ja bändi sais vielä vähän rummutella niitä!
Sekavat ja suloiset Sydärit!
Elias Gould ja Gasellit!
Sydän sydän ehdottomasti, suosikkibändini universumin kaikkeudessa. Pitää päästä näyttämään miehekkeelle tämän bändin showspektaakkeli! Gasellit ja plutonium 74 kiinnostavat myös livenä nähdä. Oujea!
Underwater Sleeping Society!
Vaikka kuinka monta hienoa nimeä: Sydän Sydän, Huuto!, Radiopuhelimet, Plutonium 74, Valkyrians…
Sydän, sydän & Plutonium 74
Radiopuhelimet!
HISSER
Sydärit tietty!
Sydän, sydän. Tietysti ja luonnollisesti.
Sydärit ja Puhelimet.
DWNSTRS. Tiätty.
Radiopuhelimet
Plutonium 74, Sydän sydän, The Valkyrians.
Sydän, sydän ja Plutonium 74.
Under Water Sleeping Society, koska siitä on jo aikaa..
DWNSTRS, Radiopuhelimet, Sydän Sydän, Hisser.
Kaikki on hyvii, oispa aina tämmösiä tapahtumia, missä on pelkkää hyvää musiikkia!
Plutonium 74 <3
Taitas olla Sydän, sydän joka nappasi eniten näistä!
Perjantain kolme vipaa, eli Big Pharma, Sydän, Sydän ja Hisser sekä lauantailta vielä Plutonium 74!
SYDÄN SYDÄN!
plutonium, pasa ja DWNSTRS :)
Sydän, sydän kiinnostaa eniten nähdä livenä ! Plutonium 74 tanssituttaa ja vie kesään aina.
Sydärit ja Plutoniumin kööri ftw! Radiopuhelimet myös innostaisi ja Hisser, kun viime kesän festaripsykoosin ansiosta jäi se näkemättä provinssissa.
Elias gould
pasa, tuo Lähderannan valkoinen ori!
Sydän, sydän ja radiopuhelimet!!!
dwnstrs, sydärit, hisser ja uwssoc!
Pasa ja Elias Gould :)
Hisser! Uwssoc!
elias gould ja gasellit, molemmat suosikkeja joista tulee muistoja mieleen <3
Sydän, sydän ja Plutonium 74 helposti
Hisser ja Sydän,sydän!
Plutonium 74 ei petä koskaan! :D
Hisser ja Elias Gould!
Pasa ja Elias Gould
Perjantailta: Hisser!!
Launatailta: Elias Gould, Pasa, Gasellit sekä Noah Kin.
Wuhuu!!
Pluto 74, the Valkyrians ja Gasellit!
Einar Lind :)
Big Pharma, Hisser ja Noah Kin!!
Ehdottomasti pasa!
Pasa, Sydän, sydän ja Elias Gould
Hisser!
PASA ja Elias Gould!
Hisser, Big Pharma sekä Gasellit!
Satunnaisgeneraattori oli tänään puolellasi, onnea! Tsekkaappa mailisi!